Skontaktuj się z nami:

 727 456 954  

zapraszamy@sprytneglowki.pl  

Wykonanie JL, zapoznaj się z naszą polityką prywatności. 

Akademia Ja

Accelium

logo sprytne główki

Wspieramy rozwój emocjonalny 
Uczymy technik skutecznego myślenia i działania 

Oto JA Liczy i Eksperymentuje 

3 - 4 lata i 5-6 lat

 

Program „Oto JA Liczy i Eksperymentuje” pobudza naturalną ciekawość dzieci i wzmacnia ich kompetencje matematyczne, które będą im potrzebne już w 1. klasie szkoły podstawowej.


Podczas realizacji programu dzieci wraz ze stworkiem JA wyruszają w kosmiczną podróż, dzięki której poznają kolejne planety Układu Słonecznego, skrywające różne zasady i pojęcia matematyczne.
Dzięki temu matematyka staje się dobrą zabawą, a w dzieciach rozwija się chęć eksperymentowania i otwartość na popełnianie błędów, które są nieodłącznymi elementami każdego procesu nauki.

 

Dodatkowo na zajęciach dzieci ćwiczą:
  spostrzegawczość, 
  koncentrację, 
  pamięć,


które również są bardzo potrzebne podczas szkolnej nauki. 
Dzięki poznawanym na zajęciach technikom już 3-latki są w stanie zapamiętać na 2-3 tygodnie listę 5 przypadkowych przedmiotów!

Na zajęciach wykonujemy także tak lubiane przez dzieci eksperymenty, dzięki którym ćwiczą swoje umiejętności przewidywania, analizowania i wyciągania wniosków.

Przedszkolaki i program „oto ja liczy i eksperymentuje”

Pudełko talentów 

3 - 4 lata

 

Wszyscy doskonale wiemy, jak trudne mogą być przedszkolne początki. Nowe otoczenie, brak mamy na wyciągnięcie ręki, konieczność dogadywania z innymi dziećmi…

 

„Pudełko talentów” zostało zaprojektowane tak, żeby wspierać najmłodsze dzieci w ich pierwszych krokach w przedszkolu (i ułatwić ten etap również rodzicom). 

 

W trakcie programu dziecko ma okazję przede wszystkim poznać siebie, a także emocje jakich doświadcza. Bogaty zestaw zabaw prowadzi dziecko przez kolejne kluczowe emocje – radość, zazdrość, złość, strach czy smutek. Dziecko uczy się nazywać to, co przeżywa, lepiej radzić sobie z emocjami, a także dostrzegać emocje innych. 


A skąd nazwa? Podczas programu dziecko tworzy własne pudełko talentów, do którego zbiera swoje atuty, mocne strony, talenty, aby budować na nich poczucie własnej wartości.

 

Dążymy do tego, aby dziecko miało poczucie sukcesu, było coraz bardziej świadome swoich emocji i zachowań, umiało odnaleźć się w trudnych sytuacjach, a w efekcie stawało się coraz bardziej samodzielne i pewne siebie.
 

Podróż 

5 - 6 lat

 

„Podróż” pozwala dzieciom lepiej odnaleźć się w tym trudnym dla nich, pod względem emocjonalnym, wieku i lepiej przygotować do przyszłej roli ucznia.

 

Pamiętajmy, że pojawiają się one szybko i „automatycznie” i dzieci nie mają kontroli nad tym czy emocje się pojawią… Mają za to wpływ (im starsze, tym większy) na to jak zareagują i jak się zachowają, gdy pojawi się konkretna emocja. Uczestnictwo w naszych zajęciach jeszcze bardziej im to ułatwia!

 

Dzieci w tej grupie:

  uczą się jak nazywać swoje emocje,

  poznają i ćwiczą sporo sposobów na konstruktywne  zachowania, które pomogą im dobrze sobie „poradzić” z emocjami = tak się zachować, żeby móc je przeżyć i jednocześnie nie krzywdzić innych. 

  uczą się również, jak jeszcze lepiej dogadywać się z innymi, współpracować i rozwiązywać konflikty. 


A finalnie wspierać rozwój zdrowego poczucia własnej wartości. 

Takie umiejętności na pewno przydadzą się i w przedszkolu, i szkole!  A dzieci będą jeszcze lepiej przygotowane do roli ucznia
 

 

Program „Oto JA” wspiera niezbędne kompetencje w zakresie rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci. Te kompetencje (oraz rozwój umysłowy i fizyczny) są potrzebne do osiągnięcia przez nie tzw. „dojrzałości szkolnej”.  Dzięki programowi dzieci lepiej poznają swoje ciało i emocje, zaczynają uczyć się czytania zachowań społecznych i właściwych interakcji, by finalnie rozwijać stabilne poczucie własnej wartości i umiejętność współpracy. 
W trakcie programu dzieci wspierają wyjątkowe i niepowtarzalne maskotki: Stworek JA i Kropelki Emocji, które są przewodnikami dzieci po Krainie Emocji i towarzyszą im w rozwoju.

Przedszkolaki i program „Oto JA” 

Jak to działa?

Zajęcia mają charakter warsztatowy i są dopasowane pod kątem metod, tematyki i potrzeb do wieku uczestników. Wykorzystujemy zabawę, gry interakcyjne, prace plastyczne, gry,  krótkie filmiki, rozmowy i wiele innych.

 

Jeden program (kurs) trwa 9 miesięcy i obejmuje cykl 30 spotkań w zamkniętych grupach. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają ok. 90-120 minut, zależnie od wielkości grupy (w tym 10 minut przerwy, zgodnie z potrzebami dzieci).

 

Maksymalna wielkość grupy to 12 osób. 

Zajęcia mogą odbywać się także w szkole Twojego dziecka.
 

Skontaktuj się z nami

Duis congue lectus vel rutrum facilisis. In hac habitasse platea dictumst. Nam accumsan libero libero, vehicula fringilla elit mattis sed. Praesent nec feugiat velit, sit amet tempor justo.

Lorem Ipsum

Duis congue lectus vel rutrum facilisis. In hac habitasse platea dictumst. Nam accumsan libero libero, vehicula fringilla elit mattis sed. Praesent nec feugiat velit, sit amet tempor justo.

Lorem Ipsum

Duis congue lectus vel rutrum facilisis. In hac habitasse platea dictumst. Nam accumsan libero libero, vehicula fringilla elit mattis sed. Praesent nec feugiat velit, sit amet tempor justo.

Lorem Ipsum

 Opinie rodziców

logo sprytne główki