Imię i nazwisko
Nazwa szkoły
Miejscowość
Adres-email
Numer telefonu
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych
Zarezerwuj
Zarezerwuj
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zarezerwuj miejsce

Regulamin

Pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdziesz plik z najczęstszymi pytania i odpowiedziami oraz Zasady i Przepisy Międzynarodowej Olimpiady Accelium.

Potrzebujesz więcej informacji? Jesteś w dobrym miejscu!

BONUS! Indywidualny trening

Indywidualny Trening to lepsze zrozumienie metodologii Accelium dzięki przećwiczeniu gier turniejowych przed Olimpiadą. Uczniowie, którzy wezmą udział w Treningu, będą w jeszcze lepiej przygotowani do startu w Olimpiadzie!

 

Cena Indywidualnego Treningu to 40 zł / uczestnika.

 

Uczestnictwo w Olimpiadzie Accelium nie wymaga wykupienia Indywidualnego Treningu dla uczniów.

Duża zaletą Olimpiady Accelium jest to, że zarówno jej wdrożenie, jak i obsługa są bardzo proste i można je dostosować do potrzeb i możliwości szkoły. 

 

  Nic nie trzeba instalować. Aplikacja i gry są dostępne w internecie - wystarczy się zalogować w przeglądarce.

 

  Uczniowie mogą grać zarówno w szkole, jak i w domu – na komputerach, jak i na własnych telefonach komórkowych. Nie ma więc konieczności szukania wolnych godzin w grafiku sali komputerowej. (I wygląda to na dobry pomysł na deszczową majówkę 😉.)

Jednocześnie bardzo zachęcamy, żeby przynajmniej kilka razy spotkać się w szkole, aby poczuć ducha walki o wspólny cel, dzięki możliwości podzielenia się swoimi doświadczeniami, wiedzą, a nawet ewentualnym brakiem dotychczasowych sukcesów.

 

  Szkolenie dla Opiekunów Olimpiady (maksymalnie 4 osób) odbędzie się albo bezpośrednio w szkole albo w postaci webinarium – nie traci się więc niepotrzebnie czasu.

 

  Rolę Opiekuna można elastycznie dostosować do możliwości czasowych i chęci nauczycieli.

Serdecznie zachęcamy do jak najszerszego wspierania uczniów w trakcie całej Olimpiady, ale Opiekun może również poprowadzić z dziećmi krótkie wstępne spotkanie i potem reagować na ewentualne problemy (techniczne lub z motywacją :-)).

 

  Loginy dla uczniów będą anonimowe.

 
 

Uczestnictwo w Olimpiadzie jest łatwe i przyjemne

Zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej otrzymają Tytuł Mistrzów Świata Accelium oraz trofeum!

Dla szkół, które zajmą 3 pierwsze w każdym Turnieju, Accelium przewiduje atrakcyjne nagrody edukacyjne, o których więcej już wkrótce…
 
Specjalnie dla polskich szkół ufundowane zostały dodatkowe wartościowe nagrody!
Najlepsze polskie szkoły mogą wygrać:
   Darmowe szkolenie Accelium dla wszystkich nauczycieli wspierających uczestników turnieju (Opiekunów Olimpiady), które rozwinie ich umiejętności strategicznego myślenia w wybranym obszarze (rozwiązywanie problemów, podejmowanie decyzji, analiza i dedukcja lub elastyczne myślenie). 
  Dla najlepszej polskiej szkoły w każdej kategorii wiekowej – darmowy, półroczny projekt Accelium dla klas aktywnych w czasie Olimpiady.

Zapisz szkołę

Co można wygrać?

Jak to działa w praktyce? Bardzo prosto!

  Do końca kwietnia 2020 roku przyjmujemy zapisy szkół na udział w Olimpiadzie. 

Rejestracja przedłużona o miesiąc, ale liczba miejsc nadal ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń – zarezerwuj miejsce już dziś!

 

  Do 22 maja uzgadniamy wszelkie kwestie organizacyjne (np. nadajemy dostępy uczniom), formalne i techniczne.

W tym czasie szkolimy też nauczycieli, którzy zostali Opiekunami Olimpiady, żeby mogli wspierać ambitnych, szkolnych olimpijczyków w ich wyzwaniach.

 

  25 maja rozpoczyna się Olimpiada – tzw. Turniej Otwarty, który trwa 2 tygodnie (do 8 czerwca).

W tym czasie każdy uczeń samodzielnie rozwiązuje wyzwania z gier, aby osiągnąć jak najlepszy wynik (i ćwiczyć swoją wytrwałość, konsekwencję czy odporność na porażki). Uczniowie mogą również uczyć się od siebie nawzajem i rozwijać umiejętność współpracy czy koleżeńskość.

Uczestnicy rywalizują w 4 grupach wiekowych: klasy I-II, klasy III-IV, klasy V-VI, klasy VII-VIII.

Wyniki będą na bieżąco aktualizowane i widoczne na dedykowanej stronie internetowej (wkrótce podamy jej adres).

 

(Niestety z powodu rozwoju sytuacji związanej z COVID-19 musieliśmy zrezygnować z rywalizacji w Drugim Etapie Olimpiady.) 

 

  Ogłoszenie zwycięzców Olimpiady nastąpi 15 czerwca. W sam raz, aby mieć jeszcze jeden powód do świętowania sukcesów na koniec roku szkolnego! A potem oczywiście na uczestników i zwycięzców czekają dyplomy i nagrody :-).

Niski koszt uczestnictwa - tylko 1 000 zł za szkołę, bez limitu liczby uczestników!

ikona
ikona

Rola Opiekuna Olimpiady  możliwość rozwoju dla nauczycieli

Proste wdrożenie i obsługa Olimpiady – dopasowane do możliwości szkoły

ikona

Wartościowe nagrody edukacyjne - projekty dla uczniów i szkolenia dla nauczycieli

ikona

Naturalny sposób na rozwój kompetencji z języka angielskiego przez praktyczny kontakt z podstawami tego języka 

 

ikona

Rozwój umiejętności strategicznego myślenia, dzięki różnorodnym wyzwaniom, rosnącym poziomom trudności oraz uczeniu się dzieci od siebie nawzajem

ikona

Integracja społeczności szkolnej wokół wspólnego celu – osiągnięcia jak najlepszego miejsca na Olimpiadzie

ikona
ikona

Promowanie wśród dzieci właściwych postaw i zachowań - w tym m.in. koleżeńskości, współpracy, obowiązkowości, systematyczności, wytrwałości czy uczciwości

Rozszerzenie tradycyjnych form kształcenia o naukę wykorzystującą nowe technologie i metody, które realnie angażują uczniów

ikona

Udział w projekcie opartym o program edukacyjny Accelium , który od ponad 25 lat skutecznie uczy dzieci na całym świecie strategii myślenia i rozwija ich  umiejętności

ikona

Jakie są korzyści z uczestnictwa w Olimpiadzie Accelium?

Zapisz szkołę

Na czym polega Olimpiada Accelium?

W Olimpiadzie Accelium rywalizują ze sobą szkoły podstawowe i ich uczniowie z całego świata! Rywalizacja polega na rozwiązywaniu wyzwań w komputerowych grach logiczno-strategicznych.

W ramach Olimpiady będą odbywać się równocześnie 4 Turnieje dla różnych grup wiekowych (różniące się poziomem trudności wyzwań).
 
Jak przebiega Olimpiada Accelium? Każdy zgłoszony uczeń otrzymuje swój indywidualny login do systemu Accelium. Dzięki temu samodzielnie stawia czoła wyzwaniom z gier i zdobywa punkty.
Łączny wynik wszystkich uczniów z danej szkoły decyduje o jej pozycji w międzynarodowym rankingu szkół i szansach na zdobycie tytułu Mistrza Świata Accelium :-). 
 
A dlaczego gry? U podstaw metodologii Accelium leży przekonanie, że najskuteczniejszym sposobem uczenia się jest autentyczne i angażujące doświadczenie, które sprawia, że chcemy je powtórzyć i doświadczać więcej i więcej. Podobny model zaangażowania leży u podstaw gier komputerowych, dlatego te tak dobrze sprawdzają się jako narzędzia edukacyjne.

Międzynarodowa Olimpiada Accelium już w maju!

Olimpiada Accelium to unikatowy projekt, który wykorzystuje dzisiejsze możliwości powszechnego dostępu do Internetu oraz rosnącą popularność gier komputerowych, żeby dzięki interaktywnej zabawie i zdrowej dawce współzawodnictwa rozwijać umiejętności uczniów, a zwłaszcza umiejętności strategicznego myślenia.

logo sprytne główki

Skontaktuj się z nami:

 727 456 954  

zapraszamy@sprytneglowki.pl  

Wykonanie JL, zapoznaj się z naszą polityką prywatności. 

Akademia Ja

Accelium

logo sprytne główki

Wspieramy rozwój emocjonalny 
Uczymy technik skutecznego myślenia i działania