Accelium

Akademia Ja

Wspieramy rozwój emocjonalny i społeczny 
Uczymy technik skutecznego myślenia i działania 

logo sprytne główki

Accelium

Akademia Ja

Sprytne główki, Przytulna 3; 05-506 Władysławów; NIP: 8942582383

 

Wykonanie JL, zapoznaj się z naszą polityką prywatności. 

Skontaktuj się z nami:

 727 456 954  

zapraszamy@sprytneglowki.pl  

Accelium

Akademia Ja

Sprytne główki

O nas

Potwierdzona skuteczność naszych programów i metod daje pewność, że umiejętności, które rozwijamy, wzmocnią dziecko w obszarach, z których będzie korzystać niezależnie od wybranej drogi życiowej.

 

Wspieramy rodziców i nauczycieli, dając im wskazówki i narzędzia do stałego rozwoju potencjału ich dzieci. Prowadzimy też warsztaty, kursy i indywidualny coaching dla dorosłych chcących działać skuteczniej i rozwijać swoje indywidualne potrzeby.

W Sprytnych Główkach przygotowujemy dzieci do przygody, jaką jest świadome i spełnione życie. Wkładamy do ich plecaków wszystko to, co najbardziej im się przyda – praktyczne umiejętności, które pozwolą im lepiej radzić sobie z czekającymi na nie wyzwaniami. Dobre relacje z własnymi emocjami, strategiczne myślenie i odwagę. Na dziś i na jutro.

Magda Markiewicz

 

Właścicielka firmy Sprytne Główki wspierająca dzieci na drodze skutecznego rozwoju i efektywnej pracy z emocjami. Certyfikowana coachini i trenerka. Jedyny w Polsce partner międzynarodowego programu Accelium.

 

Sprytne Główki powstały z potrzeby serca i rozumu. Chciałam, by moja córka i inne dzieci były po prostu lepiej przygotowane do dorosłego życia. By wzmocniły umiejętności, które pozwolą im lepiej radzić sobie na co dzień, również
w trudnych sytuacjach, i z których będą mogły korzystać dziś – w dzieciństwie, i jutro – w dorosłości. By dzięki wypracowanym kompetencjom stały się sprytne.

 

W obecnym i nadchodzącym świecie sama wiedza już nie wystarczy, by osiągnąć sukces i szczęśliwe życie.

To umiejętności zdecydują o przyszłym dobrym życiu Twojego dziecka. Najbardziej istotne z nich nazywane są umiejętnościami jutra i to właśnie je dzieci rozwijają na zajęciach oferowanych w Sprytnych Główkach.

 

Jednym z obszarów, w których pomagam dzieciom jest dodatkowe wsparcie w rozwoju emocjonalno-społecznego
W oparciu o programy Akademii JA uczę, jak lepiej zrozumieć samego siebie i czerpać siłę ze swoich emocji. Stosowane metody pozwalają dzieciom na lepsze relacje z rówieśnikami i asertywną współpracę w grupie. 

 

Sprowadziłam do Polski unikatowy międzynarodowy program Accelium, który rozwija umiejętności skutecznego myślenia i działania. Dzieci i młodzież otrzymują narzędzia, dzięki którym uczą się m.in. rozwiązywać problemy, myśleć kreatywnie, elastycznie dostosowywać się do zmian oraz wyznaczać i osiągać swoje cele.

 

Uczę umiejętności przydatnych się zawsze i każdemu. Wierzę, że spełnioną przyszłość można wypracowywać w każdym wieku. Bo właściwe umiejętności to najlepsza inwestycja w przyszłość twojego dziecka i plan rozwoju dla Ciebie.

 

Serdecznie zapraszam Cię do rozmowy, a Twoje dziecko na zajęcia. 😊

 

Twórcy programów, które oferujemy 

Chcę poznać programy
Accelium

Dowiedz się więcej
o Accelium

Mistrzowie szachów potrafią wykorzystać tę grę jako narzędzie mentoringu, które pomaga ich uczniom rozwijać się poznawczo i emocjonalnie. Pokazują, jak konkretne strategie szachowe mogą stosować do rozwiązywania różnorodnych problemów w innych dziedzinach życia. 
 
W 1994 r. zespół ekspertów od gier, pod przewodnictwem Mistrza Szachowego Ehuda Shachara postanowił rozszerzyć to podejście na inne gry strategiczne. Stworzono innowacyjną metodologię i potężne narzędzie edukacyjne. Programy Accelium są obecnie dostępne w ponad 30 krajach świata
i dotarły już do ponad 4 000 000 uczniów i 10 000 nauczycieli. 
 
Innowacyjne programy rozwoju i oceny umiejętności są oparte o gry i łączą różne metody pracy (gry, coaching, warsztaty zespołowe i cyfrową naukę), aby rozwijać strategiczne myślenie i odporność na stres. Tworzą angażujące doświadczenie, które inspiruje uczniów do doskonalenia swoich umiejętności, ćwiczenia skutecznych strategii działania oraz skłania do refleksji. 

 

Akademia JA to stworzony w Polsce autorski program rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci, młodzieży i dorosłych. Od blisko 10 lat wykwalifikowani psycholodzy i trenerzy pracują z dziećmi, posługując się programami "oto JA", "JA czyli kto?" i "Kto jak nie JA?" w kilkunastu Ośrodkach Akademii JA oraz w państwowych i prywatnych placówkach edukacyjnych w całym kraju.

 

Akademia JA powstała w odpowiedzi na brak systemowych, profilaktycznych rozwiązań wspomagających systematyczny rozwój inteligencji emocjonalnej u dzieci i młodzieży. Według badań Health Behaviour in school aged children (HSBC) polskie nastolatki mają najgorszą samoocenę w Europie, a jedna trzecia ma objawy depresji. 

 

Metody Akademii JA opierają się na modelu duńskim, dokonaniach Stuarta Shankera w sferze samoregulacji oraz Jespera Juula w trudnej sztuce radzenia sobie z emocjami. Programy dedykowane zostały dla konkretnych grup wiekowych, by nabywanie nowych doświadczeń przez dzieci odbywało się w naturalny i dostosowany do możliwości dzieci sposób.

 

Doświadczeni trenerzy Akademii JA przez zabawę uczą dzieci rozpoznawania i komunikowania własnych emocji oraz radzenia sobie z nimi. Wzmacniają asertywność oraz umiejętności współpracy i rozwiązywania konfliktów, z sukcesem wdrażając wybrane programy w kolejnych szkołach, przedszkolach i centrach zajęć dla dzieci.

Dowiedz się więcej
o Akademii JA

Chcę poznać programy
Akademii JA

Kto za tym stoi?

które poznały lepiej umiejętności jutra

Wsparcie dla rodziców
i nauczycieli

prowadzonych innowacyjnymi metodami

Co nas wyróżnia?

Sprytna profilaktyka wykorzystująca 
umiejętności jutra

Wypróbowane i godne zaufania metody pozwalające na działanie zanim pojawi się problem

Dostęp do zgromadzonych w jednym miejscu nowoczesnych narzędzi, które wspomagają dorosłych w rozwoju własnym i ich dzieci/uczniów

Zajęcia prowadzone
w małych grupach

Sprawdzona jakość
i konkurencyjna cena

Skuteczne programy stworzone przez polskich
i zagranicznych specjalistów, stosowane w praktyce przez psychologów, trenerów, coach'ów i nauczycieli

Oparte o zabawy
warsztaty o emocjach

Oparty na grywalizacji trening skutecznego myślenia i działania

> 1250 dzieci

> 990 zajęć

Organizowane również na terenie przedszkola lub szkoły, co oszczędza czas na dojazdy

Prowadzone z dzieckiem od przedszkola do dorosłości, dostosowane do jego wieku
i potrzeb

Wykorzystujący nowoczesną technologię i innowacyjne metody zaczerpnięte z gier strategicznych