Dowiedz się więcej

 

W Akademii JA zajmują się zarówno rozwojem osobistym, jak i biznesowym. Propagują metody coachingowe oraz wdrażają nowatorskie rozwiązania trenerskie. Ich wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi, a także znajomość programu nauczania w szkołach pozwoliły im zaobserwować, że obszar ludzkich emocji jest niewystarczająco wspierany na wczesnym etapie rozwoju.  Dlatego stworzyły wyjątkowy program do pracy z emocjami dzieci i młodzieży („Oto JA” oraz „JA czyli kto?”) . Z powodzeniem szukają rozwiązań na duże i małe problemy najmłodszych wierząc, że to, co najważniejsze dzieje się w naszych domach i rodzinach. O rozwoju myślą systemowo – uważają, że w pełni wzrastamy, jeśli rozwijamy się całościowo. Z tego powodu, poza zajęciami dla dzieci, oferują także zajęcia dla rodziców dla pełnego rozwoju rodziny.  

Akademia JA Jest efektem spotkania się kobiet pełnych pasji do tego, co robią: Agnieszki Zielonki i Iwony Żbikowskiej.  
 
Zawodowo łączą umiejętności psychologa (Agnieszka Zielonka jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie psychologii), marketingowca (Iwona Żbikowska ukończyła studia na kierunku zarządzanie i marketing), trenera, coacha, supervisora, falicytatora i przedsiębiorcy. Prywatnie są mamami, dzięki czemu praca nad rozwojem emocjonalnym dzieci jest im bliska nie tylko biznesowo.   

Mistrzowie szachów wykorzystują je jako narzędzie mentoringu, które pomaga uczniom rozwijać się (poznawczo i emocjonalnie), demonstrując im konkretne strategie, które mogą zastosować do rozwiązywania różnorodnych problemów w wielu dziedzinach. 
 
W 1994 r. zespół ekspertów od gier, pod przewodnictwem Mistrza Szachowego Ehuda Shachara postanowił rozszerzyć to podejście na inne gry strategiczne, tworząc innowacyjną metodologię i potężne narzędzie edukacyjne, które jest teraz dostępne w ponad 30 krajach na całym świecie – już ponad 4 000 000 uczniów i 10 000 nauczycieli stosowało metodę Accelium. 
 
Innowacyjne programy rozwoju i oceny umiejętności oparte o gry i wykorzystujące tę metodologię, łączą różne metody pracy (gry, coaching, warsztaty zespołowe i cyfrową naukę), aby rozwijać strategiczne myślenie i odporność na stres. Tworzą angażujące doświadczenie, które inspiruje uczniów do doskonalenia swoich umiejętności, ćwiczenia skutecznych strategii działania oraz skłania do refleksji. 

Dowiedz się więcej

Twórcy programów, które oferujemy 

Nazywam się Magda Markiewicz i jestem właścicielką firmy Sprytne Główki.

 

Założyłam tę firmę bo stwierdziłam, że chcę, żeby moja córka i inne, dzisiejsze dzieci były po prostu „lepiej przygotowane do życia”. I poza wiedzą, której tak wiele (za wiele?) dostarcza szkoła, posiadały też umiejętności, które pozwolą im lepiej radzić sobie na co dzień, w różnych, również trudnych sytuacjach. I które przydadzą im się również później – właściwie zawsze i wszędzie. Czyli po prostu, żeby były „sprytne” 😉.

(A przy okazji, stwierdziłam, że to też świetna okazja, żeby po kilkunastu latach w korporacji zacząć robić coś zupełnie nowego i ciekawego).

 

Jeżeli śledzisz doniesienia z obszaru edukacji to wiesz zapewne, że umiejętności, to jest „to coś”, co będzie decydować o dobrym życiu Twojego dziecka w przyszłości. Sama wiedza już nie wystarczy. Ale ważne też, jakie konkretnie umiejętności będziesz pomagać Twojemu dziecku rozwijać. Te umiejętności, które rozwijają i wzmacniają dzieci na moich zajęciach, nazywane są umiejętnościami jutra.

 

Jednym z obszarów, w których pomagam dzieciom jest dodatkowe wsparcie ich rozwoju emocjonalno-społecznego.

Dzięki programom Akademii JA pokazuję im, jak mogą jeszcze lepiej rozumieć samego / samą siebie i czerpać siłę ze swoich emocji. A także, jak się jeszcze lepiej dogadywać się i współpracować z innymi.

 

Sprowadziłam też do Polski unikatowy międzynarodowy program Accelium, który rozwija umiejętności skutecznego myślenia i działania, czyli np. rozwiązywanie problemów, kreatywne myślenie, elastyczne dostosowanie się do zmian, wyznaczanie i osiąganie celów (i wiele innych).

 

Takie umiejętności przydadzą się zawsze i każdemu!

Serdecznie zapraszam Cię do rozmowy, a Twoje dziecko na zajęcia. 😊

 

 

O nas

logo sprytne główki

Skontaktuj się z nami:

 727 456 954  

zapraszamy@sprytneglowki.pl  

Wykonanie JL, zapoznaj się z naszą polityką prywatności. 

Akademia Ja

Accelium

logo sprytne główki

Wspieramy rozwój emocjonalny 
Uczymy technik skutecznego myślenia i działania