Dowiedz się więcej

W Akademii JA zajmują się zarówno rozwojem osobistym, jak i biznesowym. Propagują metody coachingowe oraz wdrażają nowatorskie rozwiązania trenerskie. Ich wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi, a także znajomość programu nauczania w szkołach pozwoliły im zaobserwować, że obszar ludzkich emocji jest niewystarczająco wspierany na wczesnym etapie rozwoju.  Dlatego stworzyły wyjątkowy program do pracy z emocjami dzieci i młodzieży („Oto JA” oraz „JA czyli kto?”) . Z powodzeniem szukają rozwiązań na duże i małe problemy najmłodszych wierząc, że to, co najważniejsze dzieje się w naszych domach i rodzinach. O rozwoju myślą systemowo – uważają, że w pełni wzrastamy, jeśli rozwijamy się całościowo. Z tego powodu, poza zajęciami dla dzieci, oferują także zajęcia dla rodziców dla pełnego rozwoju rodziny.  
 
Wiele pomysłów rodzi się u Agnieszki i Iwony z pasji, a przekute w działanie, na szczęście pasją pozostają. Tak dzieje się z Ośrodkami Akademii JA, które współtworzą z wieloma wspaniałymi ludźmi w Polsce. Wiara w ludzi, ich otwartość i jakość relacji międzyludzkich to coś, co pozwala im tworzyć, kreować, działać i ….przyjaźnić się. 

Akademia JA Jest efektem spotkania się kobiet pełnych pasji do tego, co robią: Agnieszki Zielonki i Iwony Żbikowskiej.  
 
Zawodowo łączą umiejętności psychologa (Agnieszka Zielonka jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie psychologii), marketingowca (Iwona Żbikowska ukończyła studia na kierunku zarządzanie i marketing), trenera, coacha, supervisora, falicytatora i przedsiębiorcy. Prywatnie są mamami, dzięki czemu praca nad rozwojem emocjonalnym dzieci jest im bliska nie tylko biznesowo.   

Mistrzowie szachów wykorzystują je jako narzędzie mentoringu, które pomaga uczniom rozwijać się (poznawczo i emocjonalnie), demonstrując im konkretne strategie, które mogą zastosować do rozwiązywania różnorodnych problemów w wielu dziedzinach. 
 
W 1994 r. zespół ekspertów od gier, pod przewodnictwem Mistrza Szachowego Ehuda Shachara postanowił rozszerzyć to podejście na inne gry strategiczne, tworząc innowacyjną metodologię i potężne narzędzie edukacyjne, które jest teraz dostępne w ponad 30 krajach na całym świecie – już ponad 4 000 000 uczniów i 10 000 nauczycieli stosowało metodę Accelium. 
 
Innowacyjne programy rozwoju i oceny umiejętności oparte o gry i wykorzystujące tę metodologię, łączą różne metody pracy (gry, coaching, warsztaty zespołowe i cyfrową naukę), aby rozwijać strategiczne myślenie i odporność na stres. Tworzą angażujące doświadczenie, które inspiruje uczniów do doskonalenia swoich umiejętności, ćwiczenia skutecznych strategii działania oraz skłania do refleksji. 

Dowiedz się więcej

Twórcy programów, które oferujemy 

Założycielka i właścicielka firmy Sprytne Główki, stawiająca sobie za cel oferować na polskim rynku nowoczesne i praktyczne rozwiązania w obszarze edukacji i rozwoju, które pozwalają lepiej radzić sobie w świecie pełnym zmian.    
 
Przez prawie 17 lat związana z biznesem, gdzie pełniła wysokie stanowiska menedżerskie w bankowości oraz zajmowała się doradztwem strategicznym. Z tego doświadczenia wyniosła wiedzę, że praktyczne umiejętności szybkiego rozwiązywania problemów, łatwego podejmowania decyzji, analizy sytuacji z wielu perspektyw, a także inteligencja emocjonalna oraz umiejętności społeczne, bardzo ułatwiają życie (nie tylko zawodowe), niezależnie od tego co robimy. 
 
Jest przekonana, że warto rozwijać te umiejętności u dzieci, żeby jak najwcześniej wykształciły dobre nawyki myślenia i działania oraz umiały zatroszczyć się o siebie i innych. Wiadomo – czym skorupka za młodu nasiąknie...  Dlatego wprowadziła na polski rynek unikalny program Accelium, rozwijający na całym świecie umiejętności myślenia dzieci i dorosłych oraz zaczęła prowadzić Ośrodek Akademii Ja, której programy dbają o lepszy rozwój emocjonalny dzieci i młodzieży (jest certyfikowanym trenerem programów „Oto JA” oraz „JA czyli kto”).  Dzięki temu pod przysłowiowym „jednym dachem” dzieci mają możliwość rozwijać się zarówno społecznie, emocjonalnie, jak i intelektualnie. 

O nas

Wspieramy rozwój emocjonalny 
Uczymy technik skutecznego myślenia i działania 

logo sprytne główki

Skontaktuj się z nami:

 727 456 954  

zapraszamy@sprytneglowki.pl  

Wykonanie JL, zapoznaj się z naszą polityką prywatności. 

logo sprytne główki