Accelium

Akademia Ja

Accelium

Akademia Ja

Sprytne główki

 Mówią o nas - rodzice i dzieci

Rodzic

Kiedy ostatnio miałam sprzeczkę z mężem, syn (4 lata) przyszedł do nas z gazetą i powiedział: "Złość do Was przyszła. Pogniećcie gazetę, to Wam trochę przejdzie". Oboje byliśmy w szoku. :-)

Rodzic

Córka ma też zajęcia z angielskiego i logopedyczne, ale to po pani zajęciach ciągle pyta, kiedy będą następne, opowiada o nich babci i pyta dlaczego są takie krótkie.

Uczestnik

Wie Pani co?
Uwielbiam matematykę!
I będę chciała zostać naukowcem.

Uczestnik

Podoba mi się w tych zajęciach, że są taaakie fajne! I mam super wiadomość – w przyszłym roku też będę na nie chodzić! :-).

Rodzic

Kluczem do sukcesu w tego typu zajęciach jest prowadzący. A Pani Magda jest po prostu niesamowita: ciepła, otwarta, z fantastycznym podejściem do dzieci i dużą wiedzą. Taka prowadząca to strzał w dziesiątkę :-).

Świetnie!
Chcę zapisać dziecko

Zajęcia mają charakter warsztatowy i są dopasowane pod kątem metod i tematyki do potrzeb i wieku uczestników. Wykorzystujemy zabawę, gry interakcyjne, prace plastyczne, gry,  krótkie filmiki, rozmowy i wiele innych.

 

Jeden program (kurs) trwa 9 miesięcy i obejmuje cykl 30 spotkań w zamkniętych grupach. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają ok. 60 minut (w tym 5-10 minut przerwy, zgodnie z potrzebami dzieci).

 

Maksymalna wielkość grupy to 12 osób. 

Zajęcia mogą odbywać się także w przedszkolu Twojego dziecka.

 

Sprawdź, gdzie i kiedy odbywają się nasze zajęcia: Harmonogram zajęć 2023/2024.
 

Jak to działa?

Przedszkolaki i emocje 

Program „Oto JA” rozwija niezbędne kompetencje w zakresie rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci, potrzebne do osiągnięcia przez nie tzw. „dojrzałości szkolnej” i dobrego startu w roli ucznia

 

W podróży przez kolejne elementy programu dzieciom towarzyszą wyjątkowe i niepowtarzalne maskotki: Stworek JA i Kropelki Emocji, które są przewodnikami dzieci po Krainie Emocji i towarzyszami w ich rozwoju.

Podróż 

5 - 6 lat

 

„Podróż” pozwala dzieciom lepiej odnaleźć się w tym emocjonalnie trudnym dla nich wieku i lepiej przygotować do przyszłej roli ucznia.

 

Starszy przedszkolak i zerówkowicz nie mają kontroli nad swoimi emocjami, ponieważ wyzwalają się w nich automatycznie jako reakcja na sytuację. Mają jednak wpływ na to, jak zareagują i jak się zachowają w momencie, w którym konkretna emocja zacznie się pojawiać. Uczestnictwo w naszych zajęciach pomoże im lepiej się do tego przygotować

 

Dzieci w tej grupie:

  uczą się jak nazywać swoje emocje,

  poznają sposoby i ćwiczą konstruktywne  zachowania, które pomogą im dobrze poradzić sobie z uczuciami - przeżyć je i jednocześnie nie krzywdzić innych. 

  dowiadują się, jak jeszcze lepiej dogadywać się z innymi, współpracować i rozwiązywać konflikty

  zyskują poczucie wpływu na swoje emocje i działania, dzięki czemu wzmacniają poczucie własnej wartości.
 

Rozwijają i kształtują umiejętności, które na pewno przydadzą się i w przedszkolu, i szkole. Pozwoli im to jeszcze lepiej przygotować się do roli ucznia.

Pudełko talentów 

3 - 4 lata

 

Przedszkolne początki mogą być dla dziecka naprawdę trudne. Nowe otoczenie, brak mamy na wyciągnięcie ręki, konieczność dogadywania się z innymi dziećmi…

 

„Pudełko talentów” zostało zaprojektowane tak, żeby wspierać najmłodsze dzieci w ich pierwszych krokach na przedszkolnej ścieżce, ale też ułatwić ten etap również ich rodzicom. 

 

W trakcie programu dziecko ma okazję przede wszystkim poznać siebie i uczucia, jakich doświadcza. Bogaty zestaw zabaw prowadzi dziecko przez kolejne kluczowe emocje – radość, zazdrość, złość, strach czy smutek. Dziecko uczy się nazywać to, co przeżywa, lepiej radzić sobie z uczuciami, a także dostrzegać emocje innych. 


Pomaga mu w tym stworzenie własnego pudełka talentów, do którego zbiera swoje atuty, mocne strony, talenty, aby budować na nich poczucie własnej wartości.

 

Dążymy do tego, aby dziecko było coraz bardziej świadome swoich emocji i zachowań, umiało odnaleźć się w trudnych sytuacjach i miało poczucie sukcesu, a w efekcie stawało się coraz bardziej samodzielne i pewne siebie.

Przedszkolaki i matematyka

Oto JA liczy i eksperymentuje 

3 - 4 lata i 5 - 6 lat

 

Program „Oto JA liczy i eksperymentuje” pobudza naturalną ciekawość dzieci i wzmacnia ich zdolności matematyczne oraz umiejętność logicznego myślenia, które będą im potrzebne już w 1. klasie szkoły podstawowej.


W czasie programu wraz ze stworkiem JA wyruszają w kosmiczną podróż i poznają kolejne planety Układu Słonecznego, skrywające różne zasady i pojęcia matematyczne. Dzięki temu matematyka staje się dobrą zabawą. Uczestnictwo w zajęciach pozwala dzieciom rozwijać chęć eksperymentowania i otwiera je na popełnianie błędów, które są nieodłącznymi elementami uczenia się.

 

Dodatkowo dzieci ćwiczą:
  spostrzegawczość, 
  koncentrację, 
  pamięć.

Umiejętności, które również są bardzo potrzebne podczas szkolnej nauki. 

Dzięki poznawanym na zajęciach technikom już 3-latki są w stanie zapamiętać na 2-3 tygodnie listę 5 przypadkowych przedmiotów!

 

Na zajęciach wykonujemy także tak lubiane przez dzieci eksperymenty, dzięki którym ćwiczą swoje umiejętności przewidywania, analizowania
i wyciągania wniosków.

Wspieramy rozwój emocjonalny i społeczny 
Uczymy technik skutecznego myślenia i działania 

logo sprytne główki

Accelium

Akademia Ja

Sprytne główki, Przytulna 3; 05-506 Władysławów; NIP: 8942582383

 

Wykonanie JL, zapoznaj się z naszą polityką prywatności. 

Skontaktuj się z nami:

 727 456 954  

zapraszamy@sprytneglowki.pl