Wspieramy rozwój emocjonalny i społeczny 
Uczymy technik skutecznego myślenia i działania 

logo sprytne główki

Accelium

Akademia Ja

Sprytne główki, Przytulna 3; 05-506 Władysławów; NIP: 8942582383

 

Wykonanie JL, zapoznaj się z naszą polityką prywatności. 

Skontaktuj się z nami:

 727 456 954  

zapraszamy@sprytneglowki.pl  

Accelium

Akademia Ja

Sprytne główki

Jak sprytniej grać z dziećmi w gry: wskazówka #1

25 kwietnia 2019

Rozwiązywanie łamigłówek i granie w gry strategiczne z dziećmi to okazja, aby wzmocnić rodzinne relacje, dowiedzieć się więcej o sobie nawzajem, poprawić komunikację i rozwijać niezbędne umiejętności np. rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, twórczego myślenienia, wytrwałości, współpracy i wielu innych. Sztuką jest robić to dobrze :-). Dlatego w najbliższym czasie przedstawimy 6 wskazówek, które pomogą Wam bardziej cieszyć się grami i przy okazji nauczyć się więcej w czasie rodzinnego grania.

 

WSKAZÓWKA #1: Zostaw coś na jutro.

 

  • Planuj krótkie sesje z grami. Lepsza jest gra przez 15 minut co drugi dzień niż jedna, długa i wyczerpująca sesja z grami. W czasie krótszych sesji dzieci uczą się więcej, a jeśli znajdziesz odpowiedni moment, aby zakończyć grę w danym dniu, a na pewno będą chciały znowu zagrać w kolejnym.

 

  • Bądź uważny, żebyś za szybko nie wyczerpał pokładów skupienia i entuzjazmu swojego dziecka. Grając w nową grę, zacznij od łatwiejszych wyzwań i krótszych gier, i stopniowo zwiększaj poziom trudności. Jeśli trafisz na wyzwanie, które przekracza obecny poziom umiejętności Twojego dziecka, warto później zaproponować kilka łatwiejszych wyzwań, aby wzmocnić jego/jej poczucie skuteczności.